Pomysł na zabawę dla dzieci

Dzieci zdobywają wiedzę o otaczającym je świecie nie tylko w przedszkolu czy szkole. Wiele rzeczy znają z rozmów z najbliższymi czy z własnych obserwacji. I właśnie zadawanie pytań o te wszystkie niezliczone rzeczy może być świetną zabawą z dzieckiem.

Zgadnij, co to

Zgadywanki dla dzieci zwykle mają formę krótkich wierszyków, w których są pewne wskazówki. Na ich podstawie, dziecko ma zgadnąć, o kogo lub o co chodzi. Jeżeli zapytany zna odpowiedź, jest to dla niego satysfakcja.

Jest to też sposób na naukę skojarzeń i logicznego myślenia. Przydaje się to później w szkole i w dorosłym życiu.

O co można pytać?

Jednym z głównych atutów zgadywanek dla dzieci jest to, że można zapytać o wiele różnych spraw: o osobę, zawód, zwierzę, kolor, przedmiot, ale też element przyrody itd.

Zgadywanki dla dzieci kupisz w Edu Księgarni. Różnego typu zagadki możesz znaleźć w książkach, czasopismach dla najmłodszych, a także w kupnych grach polegających na zgadywaniu. Alternatywą jest ich samodzielne wymyślenie. Ale spokojnie, nie muszą się one rymować.

Zabawa taka nie wymaga akcesoriów, można więc grać w nią także podczas spaceru czy dalszej podróży, także i w większym gronie

To świetna nauka przez zabawę, ale też bardzo dobry sposób na kreatywność, gdy trzeba samemu wymyślić treść zgadywanki.